Upadłość konsumencka to nasza specjalność

Przeanalizujemy Twoją sytuację

Pomocą klientom z problemami finansowymi zajmujemy się od wielu lat. W skład naszego zespołu wchodzą adwokaci oraz radcowie prawni posiadający dodatkowo uprawnienia doradcy restrukturyzacyjnego.

Doradcy restrukturyzacyjni to osoby które uczestniczą w postępowaniach upadłościowych konsumentów w roli syndyka. Dzięki temu nie tylko znamy przepisy ale także wiemy jak przebiega postępowanie upadłościowe w praktyce. Dzięki temu. potrafimy uchronić naszych klientów przed ewentualnymi problemami a pod naszym nadzorem postępowanie prowadzone jest sprawnie i bezstresowo dla naszego Klienta.

W naszej kancelarii ogłosisz upadłość w przyjaznej atmosferze. Podpowiemy jak najlepiej przygotować się do tego ważnego wydarzenia, jakim jest ogłoszenie upadłości. Wspieramy naszych Klientów w trakcie całego postępowania, aż do momentu ustalenia planu spłaty lub umorzenia zobowiązań. Nasze zaangażowanie i profesjonalne podejście doceniane jest przez naszych klientów. Klienci oceniają nasze usługi na 5-tkę (w opiniach google średnia ocena to 5,0). Każda sprawa traktowana jest indywidualnie.

Wszystkich zainteresowanych wyjściem z długów zapraszamy na wstępną bezpłatną konsultacje z naszymi specjalistami, w ramach której:

Poznań, Święty Marcin 25 / 7

Bydgoszcz, Stary Rynek 15-21 lok. 10

przeanalizujemy Twoją sytuację ekonomiczną i prawną

określimy czy w Twoim przypadku ogłoszenie upadłości jest możliwe i czy jest to opłacalne

opiszemy jak będzie wyglądał przebieg postępowania

przedstawimy całkowity koszt postępowania

Zadzwoń i umów się na konsultację już dziś: 577 807 469 lub zarezerwuj termin spotkania na naszej stronie, korzystając z interaktywnego formularza umieszczonego poniżej.

Jak to działa?

UMÓW SIĘ
NA DARMOWĄ KONSULTACJE

PRZEANALIZUJEMY TWOJĄ SPRAWĘ

PRZEDSTAWIAMY
ROZWIĄZANIA PRAWNE

Pamiętaj, że ogłoszenie upadłości do dopiero początek! Całe postępowanie upadłościowe to długi i złożony proces a umorzenie zobowiązań następuję na samym końcu. Nasza kancelaria wspiera Ciebie na każdym etapie postępowania.

Etap 1

Korzyści:

Etap 2

Korzyści:

Etap 3

Korzyści:

Klienci oceniają nasze usługi na 5-tkę!

Kevin 69
Kevin 69
2022-08-30
Zweryfikowana
Polecam usługi tej kancelarii A w szczególność podejście do sprawy ogrom dużej wiedzy Pani Mecenas Pauli Kowalskiej. Będąc w trudnej sytuacji po zakupie Konika z wadą ukrytą Pani Paula telefonicznie pomogła mi w kwestii poradzenia sobie z nieuczciwym Handlarzem Końmi, Dała mi ogrom wskazówek i argumentów prawnych. Gdyby nie wiedza i wskazówki Pani Pauli nie odzyskał bym swoich kilkunastu tysięcy złotych. Naprawdę szczerze polecam skorzystania z usług Pani Mecenas Pauli Kowalskiej. 🙂 Jeszcze raz dziękuje 🙂
Małgorzata Waga
Małgorzata Waga
2022-07-23
Zweryfikowana
Pełen profesjonalizm od pierwszego spotkania do zamknięcia sprawy. Wygrana sprawa frankowa w półtora roku to sukces mecenasa Daniela Ostaszewskiego oraz aplikanta Jacka Firleja! Dziękuję i polecam kancelarię z pełną odpowiedzialnością.
Jarosław Lesicki
Jarosław Lesicki
2022-04-05
Zweryfikowana
Bardzo fachowa i miła obsługa. Zdecydowałem się na polecenie mojej sprawy frankowej przeciwko bankowi Raiffeisen. Byłem miło zaskoczony atrakcyjną ofertą. Mam nadzieję, że współpraca będzie tak bezproblemowo przebiegać, aż do pozytywnego zakończenia sprawy.
Marta Jakubowska
Marta Jakubowska
2022-04-03
Zweryfikowana
Pierwsze wrażenia po spotkaniu ,bardzo pozytywne . Empatia, chęć pomocy i zrozumienia problemu w którego rozwiązaniu szukam pomocy ,to wszystko poparte ogromną wiedzą i doświadczeniem . Na tę chwile polecam , mam nadzieję że po wszystkim ,ponieważ jestem na początku drogi ,dodam jeszcze plusa do tych 5 gwiazdek .
Iwona Dzik
Iwona Dzik
2022-03-10
Zweryfikowana
Bardzo polecam Jestem wdzięczna za pomyślnie zakończona sprawę upadlosciowa.Pani Pauli Kowalskiej za bardzo pomocna rozmowę,która była porada prawna udzielona bezinteresownie.Dziekuje
Sandra Kołodziej
Sandra Kołodziej
2022-01-16
Zweryfikowana
Serdecznie polecam kancelarię CNO. W szczególności dziękuje mec. Ostaszewskiemu oraz p. Firlejowi za pełen profesjonalizm i rzetelność w czasie prowadzenia naszej sprawy o unieważnienie umowy kredytu frankowego.
Grzegorz
Grzegorz
2022-01-13
Zweryfikowana
Patrycja Kańduła
Patrycja Kańduła
2021-10-26
Zweryfikowana
Kancelaria posiada kompetentnych prawników, którzy zajmują się pomocą frankowiczom. Podczas porady dowiedziałem się wszystkiego o moim kredycie z Mbank i zdecydowałem się na pozwanie banku
Aleksandra Ratajczak
Aleksandra Ratajczak
2021-10-25
Zweryfikowana
Kancelaria reprezentuje nas (mnie i męża) w tzw. sprawie frankowej z Getin. Kancelaria frankowa Mecenasa Ostaszewskiego na bieżąco informuje nas o postępach w sprawie. W wyroku I instancji wygraliśmy unieważnienie. Czekamy na odwołanie banku.

Umów się na konsultacje:

Konsultacje przeprowadzą:

r. pr. Marcin Nowojski

Radca Prawny
Doradca Restrukturyzacyjny

Paula Kowalska

Prawnik

Pamiętaj, że ogłoszenie upadłości to tylko początek!

Dobrze przeprowadzona upadłość konsumencka to:

mała rata i krótki plan spłaty

bezproblemowa i spokojna współpraca z syndykiem

niskie zajęcia na wynagrodzeniu

brak problemów prawnych związanych z czynnościami dokonanymi przed ogłoszeniem upadłości

krótki czas trwania upadłości

sumienne i prawidłowe wykonywanie obowiązków po ustaleniu planu spłaty

Pełne Umorzenie zobowiązań

Współpraca z ekspertami CNO zagwarantuje prawidłowy przebieg postępowania na każdym jego etapie!

Każda kancelaria prawna ma swoje zasady działania, które w pewien sposób wyróżniają ją na tle innych. To, co wyróżnia kancelarię adwokacko-radcowską Czyżewski Nowojski Ostaszewski sp.k. to w szczególności:


1. szczerość oraz otwartość w rozmowach z osobami w trudnej sytuacji finansowej w trakcie wstępnych konsultacji. Ogłosić upadłość jest relatywnie prosto. Ogłosić upadłość dobrze i na tym skorzystać jest trudno. Postępowanie upadłościowe jest postępowaniem złożonym i długotrwałym. W pierwszej kolejności trzeba zawsze rozważyć czy takie postępowanie będzie nam się po prostu opłacało. W szczególności jeżeli posiadamy majątek lub mamy wysokie dochody odpowiedź nie jest już taka oczywista. Musimy mieć też na uwadze fakt, że syndyk będzie weryfikował działania jakie podejmowaliśmy przed ogłoszeniem upadłości. Zostajemy wzięci “pod lupę”, co wiąże się z określonymi zagrożeniami. Do upadłości trzeba się po prostu dobrze przygotować. Warto to zrobić ze specjalistami którzy mają doświadczenie właśnie w tym obszarze. Dzięki naszym wstępnym konsultacją nasi Klienci mogą podjąć świadomą i rozważną decyzję w tym zakresie.


2. doświadczeni członkowie zespołu upadłościowego Obecnie prawnicy naszej kancelarii prowadzą kilkaset spraw upadłościowych, w tym także w roli syndyków i nadzorców sądowych. Dzięki dużemu zaangażowaniu w tym obszarze dokładnie znamy praktykę Sądów upadłościowych, podejście syndyków a także nowinki w przepisach prawa.


3. satysfakcja i zadowolenie klienta jest naszym najważniejszym celem. W naszej kancelarii budowanie indywidualnej więzi z klientem rozpoczyna się już na etapie wstępnych konsultacji. W jej trakcie staramy się przekazać klientom, na czym polega upadłość, jakie są szanse na jej skuteczne przeprowadzenie, jakie koszty wiążą się z ogłoszeniem upadłości oraz ile trwa całe postępowanie. Następnie w trakcie postępowania staramy się dbać o należyte poinformowanie klientów o tym, jak będzie przebiegał cały proces, jakie czynności są podejmowane przez naszych prawników oraz jakie czynności podejmuje syndyk. Jeśli nasz klient ma jakiekolwiek pytania lub wątpliwości, to zawsze może zadzwonić lub napisać do jednego z naszych prawników, który z chęcią udzieli mu odpowiedzi. Dzięki takiemu podejściu nasi klienci nie czują się osamotnieni w procesie i wiedzą, że zawsze mogą liczyć na nasze wsparcie i pomoc.


4. indywidualna relacja z prawnikiem – postępowanie upadłościowe jest postępowaniem długotrwałym i zawiłym, w naszej Kancelarii masz gwarancję, że będziesz współpracować z osobami które będą znały dobrze Twoją sprawę i które się w nią angażują. To co nas motywuje do pracy to widok naszych klientów, którzy poprawiają swoją sytuację życiową i wychodzą z często bardzo dużych problemów.

Tak. Pomimo tego, że długi alimentacyjne nie podlegają umorzeniu, to sytuacja osoby która ma zadłużenie z tytułu alimentów może ulec znacznej poprawie.  Korzyści jakie płyną z ogłoszenia upadłości dotyczące dłużników alimentacyjnych to w szczególności:

  • umorzenie postępowania egzekucyjnego dotyczącego alimentów 
  • regulowanie bieżących alimentów przez syndyka z kwot pobranych do masy upadłości z wynagrodzenia upadłego
  • spłata zaległych alimentów w ramach planu podziału w pierwszej kategorii zaspokajania

Zwrócić należy uwagę, iż alimenty – pomimo tego że nie są umarzane – podlegają zgłoszeniu w postępowaniu upadłościowym analogicznie do pozostałych wierzytelności. Jeśli  w  trakcie postępowania upadłościowego w masie upadłości zgromadzone zostaną środki np. ze sprzedaży samochodu, to właśnie zaległe alimenty będę w pierwszej kolejności zaspokajane (po zaspokojeniu wynagrodzenia syndyka) w ramach planu podziału. 

Zaległe alimenty spłacane są także w ramach ustalonego planu spłaty. Różnica pomiędzy alimentami a innymi zobowiązaniami jest taka, że część która nie zostanie zaspokojona w ramach planu podziału i planu spłaty nie jest na końcu postępowania umarzana. W tej części wierzyciel może prowadzić postępowanie egzekucyjne już w trakcie planu spłaty.

Tak. Brak majątku nie stanowi przeszkody do ogłoszenia upadłości konsumenckiej. W praktyce sytuacja osób nie posiadających majątku jest o tyle lepsza, że postępowanie będzie trwało krócej. Oczywiście nie oznacza to, że osoba zamierzająca ogłosić upadłość powinna pozbyć się majątku przed jej ogłoszeniem. Pozbywanie się majątku przed ogłoszeniem upadłości stanowi przesłankę do odmowy ustalenia planu spłaty spłaty. W praktyce oznacza to brak oddłużenia osoby upadłej.

W uproszczeniu upadłość konsumencka składa się z 3 – ech etapów:

  1. Od momenty złożenia wniosku do ogłoszenia upadłości przez Sąd – w zależności od Sądu będzie to okres od 1 do 6 m-cy
  2. Od dnia ogłoszenia upadłości do dnia uprawomocnienia się postanowienia o ustaleniu planu spłaty lub umorzeniu zobowiązań – od 6 miesięcy do 2 lat – długość trwania tego etapu zależna jest w głównej mierze od tego czy upadły posiadał majątek cz nie i co się na ten majątek składało. W tym czasie ustanowiony jest syndyk i to on działa w imieniu i na rzecz upadłego. 
  3. W trakcie realizacji planu spłaty – od 1 roku do 7 lat – w tym okresie upadły zobowiązany jest regulować ustalone raty i składać coroczne sprawozdanie. Jest to okres w którym nie ma już ograniczeń które są nakładane w drugim etapie

Koszt prowadzenie Twojej sprawy zostanie przedstawiony Ci po wstępnej bezpłatnej konsultacji z naszym specjalistą ds. upadłości. Staramy się aby nasze wynagrodzenie było dostosowane do możliwości naszych klientów. Istnieje możliwość rozłożenia wynagrodzenia na raty.