Materiały do pobrania – Infografika

Przygotowaliśmy dla Państwa ciekawy materiał. Jest to atrakcyjna graficznie infografikę obejmującą podstawowe zasady postępowania z dokumentami, które powinny sprawdzić się u każdego.
W przypadku podmiotów, które obsługujemy pod kątem ochrony danych osobowych, zasady zawarte na infografice stanowią niewielki wyciąg z instrukcji ochrony danych osobowych (tzw. polityki czystego biurka i postępowania z dokumentami). Nie stanowią one żadnego nowatorskiego odkrycia, jednak zachęcamy do umieszczenia ich w okolicach wspólnej drukarki lub niszczarki. Dlaczego?
Po pierwsze ludzka pamięć jest zawodna i wobec tego warto przypominać o tym w jaki sposób bezpiecznie posługiwać się dokumentami. Takie materiały mogą spowodować, że właściwe postępowanie wejdzie personelowi samoistnie w krew i tym samym ryzyko występowania naruszeń ochrony danych osobowych będzie mniejsze.
Po drugie takie materiały z pewnością będą Państwa silnym argumentem o tym, że ochrona danych osobowych nie zakończyła się u Państwa na przygotowaniu dokumentów wewnętrznych i odbyciu szkolenia. Na wypadek kontroli u Państwa w siedzibie taki materiał powinien zwrócić uwagę kontrolerów i dać Państwu dodatkowego plusika za zrobienia czegoś więcej niż opracowanie polityki ochrony danych – najczęściej zamkniętej w segregatorze.