Zapłaciłeś podatek od sprzedaży ogródka działkowego. Wystąp o jego zwrot!

Organy podatkowe przez długi czas domagały się tego, żeby osoby sprzedające działki położone na rodzinnych ogrodach działkowych (popularne ROD) płaciły podatek dochodowy od uzyskanej ceny sprzedaży. Wiele osób w ostatnich latach zapłaciło ten podatek, często w wysokości kilku tysięcy złotych. Dla osób, które taki podatek zapłaciły w ostatnich latach mamy jednak dobrą wiadomość – obecnie powstała możliwość odzyskania zapłaconego podatku. Najnowsza interpretacja przepisów jest bowiem taka, że podatek dochodowy w takim przypadku nie jest należny. Potwierdził to Naczelny Sąd Administracyjny w Warszawie i Krajowa Informacja Podatkowa. Do odzyskania jest cały podatek zapłacony od uzyskanego dochodu ze sprzedaży działki położonej na ROD, który został zapłacony w 2014 roku i później (tj. ze sprzedaży działki, która miała miejsce najdalej niż w 2013 roku).
Jeśli znajdujesz się w takiej sytuacji, ale nie wiesz jak doprowadzić do zwrotu niesłusznie zapłaconego podatku, możemy Państwu pomóc w jego skutecznym i szybkim odzyskaniu.

Zajmiemy się Twoją sprawą kompleksowo i bez ryzyka poniesienia przez Ciebie zbędnych kosztów! Zapraszamy na bezpłatne konsultacje z adwokatem Krzysztofem Lamparskim pod numerem telefonu +48 535 954 779 lub adresem e-mail: k.lamparski@cno-legal.pl